Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks šonedēļ labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma

22.04. (līdz pusdienai un no vakara)–24.04. Sakņu dienas. Sēj redīsus, burkānus, pastinakus, melnsaknes, bietes, sīpolus. Stāda vasaras ķiplokus, sīpolus, kartupeļus, topinambūrus.

24.04. (no pusdienas)–25.04. Ziedu dienas. Sēj, piķē un pārstā-da vasaras puķes. Stāda monbrēcijas, galtonijas, gladiolas. Mēslo pavasara sīpolpuķes. Ravē un sakārto ziemciešu dobes. Stāda dekoratīvos krūmus. Vāc sezonas ārstniecības augus.

26.–28.04. (līdz pusdienai). Lapu dienas. Sēj un stāda salātus, kāpostus, puravus un citus lapu dārzeņus un garšaugus. Sēj zālājus. Mēslo zālājus. Stāda kokus mežos un parkos. Laista augus.

28. (no pusdienas)–29.04. Augļu dienas. Sēj dēstiem ķirbjus, gurķus, arbūzus, melones, ja vēl nav paspēts, tomātus, kas audzējami uz lauka. Sēj labību, zirņus, pupas. Stāda augļukokus un ogulājus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.