Latvijas jaunie pludmales volejbolisti Kristiāns Fokerots un Olivers Bulgačs Rīgā notikušajā Eiropas U-20 čempionātā izcīnīja bronzas medaļas, taču abu sportistu mērķis bija čempionu tituls.

Abiem šovasar šī ir otrā medaļa, jo jūlija izskaņā bronza tika izcīnīta arī U-22 vecuma grupā. Loģiski, ka U-20 turnīrā starp vienaudžiem un piedevām savās mājās mērķis bija zelts. Līdz pusfinālam viss gāja kā pa diedziņu, apakšgrupā trīs divu setu uzvaras, tāpat divus setu mačos pārvarēts astotdaļfināls un ceturtdaļfināls. Klupiens sanāca pusfinālā pret Francijas pārstāvjiem Artūru Kanē/Teo Rotā, kuriem Fokerots/Bulgačs zaudēja ar 0:2 (15:21, 15:21). Viegli negāja arī bronzas spēlē, tomēr uzvara 2:1 (19:21, 21:14, 15:9) pret poļiem Filipu Lejavu/Šimonu Betu.

Līdz astotdaļfinālam tika arī Dāvis Teteris/Ernests Gūtmanis, beigās gan paliekot dalītā 13. vietā, bet Matīss Šalkovskis/Kārlis Jaundžeikars ieņēma 25. pozīciju.

Vilšanās sieviešu turnīrā piedzīvoja mājinieku lielākā cerība galvenā favorītes Deniela Konstantinova un Līva Ēbere, kuras līdz ceturtdaļfinālam aizkļuva bez zaudējumiem, bet tur ar 0:2 (18:21, 17:21) zaudējums austrietēm un beigās septītā vieta, kas ir par trim pozīcijām zemāk, nekā viņas nesen bija U-22 čempionātā Rumānijā. Vēl Kitija Martini-Ādamsone/Bonija Runce un dvīņumāsas Karmena un Katrīna Strukas ieņēma dalītu 29. vietu.

Hamburgā profesionālās pludmales volejbola tūres "Elite 16" sērijas turnīrā Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova apstājās astotdaļfinālā.