Mārtiņš Sesks un Renārs Francis otro gadu pēc kārtas svinēja pārliecinošu uzvaru Liepājas rallijā, tiekot pie panākuma Eiropas čempionāta ceturtajā posmā.

Reklāma

Dalībnieki un skatītāji nedēļas nogalē Tukuma, Talsu un Liepājas pusē izbaudīja diametrālus laika apstākļus – karstumu un putekļus (drošības dēļ tika atcelts pat viens ātrumposms), nomainīja lietus un peļķes. Šajos apstākļos vislabāk jutās un visātrāk brauca mājinieki Sesks/Francis, kuri ar savu "Škoda Fabia Rally2" braucamo bija līderi jau no pirmā ātrumposma, ar katru nākamo palielinot atstarpi no sīvākā sekotāja jaunzēlandieša Haidena Padona. Pēc pirmās dienas latviešu pārsvars bija 28,3 sekundes, bet pēc svētdien četriem veiktajiem dopiem pieauga jau līdz 41,4 sekundēm. 

Mājinieki uzvarēja septiņos no deviņiem dopiem, bet īpaši svarīgs bija noslēdzošais – desmitais – ātrumposms jeb tā dēvētais "Power Stage", kurā tiek dalīti papildus kopvērtējuma punkti. 

Seska un Padona rezultāts desmitdaļās bija līdzīgs (9:24,1), taču tūkstošdaļās nedaudz ātrāks izrādījās liepājnieks, nopelnot piecus kopvērtējuma punktus. Par diviem vairāk nekā jaunzēlandietis, kurš pēc četriem Eiropas čempionāta posmiem gan joprojām ir kopvērtējuma līderis (112 punkti), taču Sesks atstarpi samazinājis līdz 29 punktiem. Eiropas čempionāts rallijā sasniedzis savu ekvatoru. Nākamās sacensības jūlija otrajā nedēļas nogalē Zviedrijā, pēc tam Itālijā, Čehijā un oktobrī noslēdzošās sacensības Ungārijā.