Latvijas hokeja izlase trīs valstu pārbaudes turnīrā atstāja uz nulles un uzvarēja Norvēģiju (5:0), bet pati nespēja gūt vārtus un zaudēja mājiniecei Slovākijai (0:3).

Pret norvēģiem rezultāts protokolā pārliecinošs, taču viegla pastaiga nebija, pirmajā periodā reakcijas brīnumus rādot vārtsargam Ivaram Punnenovam, kurš šajā mačā atvairīja 24 metienus. Latvija daudz labāk izmantoja savas iespējas, pa ripai iemetot Danielam Bērziņam, Renāram Krastenbergam (mazākumā!), Anrī Ravinskim, Rūdolfam Balceram un Eduardam Tralmakam. Ravinskim tas bija pirmais vārtu guvums lielās izlases rindās. Norvēģi pirms tam ar 0:9 bija zaudējuši mājiniekiem, tāpēc Latvijas un Slovākijas dueļa likme bija uzvara turnīrā. Slovāki sāka daudz apņēmīgāk, septītajā minūtē pirmo reizi pārspējot Ēriku Vītolu, bet neilgi pirms perioda beigām panākot arī 2:0. Lai arī spēles turpinājums jau bija līdzīgs, Latvijai izglābties neizdevās un 58. minūtē mājinieku komandas kapteinis Mareks Hrivīks ar saviem otrajiem gūtajiem vārtiem šajā spēlē panāca 3:0. "Lēns sākums, viņi mūs pārsteidza, bet pie 0:2 atspēlēties jau bija grūti. Paši spēlējām pārāk viļņveidīgi, labas epizodes mijās ar sliktām," pēc mača secināja aizsargs Ralfs Freibergs, kuru atzina par labāko Latvijas rindās.

"Pirmās desmit minūtes nogulējām. Lai arī brīdinājām, ka slovāki ļoti aktīvi uzsāk maču – mūsu sniegums izpalika. Zaudējām visās divcīņās. Vēlāk izdevās atgriezties spēlē, bija līdzīgs mačs.

Slovākija, protams, mūs "pārmētāja", taču arī mums bija daudz labu momentu, lai gūtu vārtus.

Neskatoties uz zaudējumu, nospēlējām daudz labāk nekā pirms gada šajā pašā turnīrā (Latvija pērn zaudēja ar 1:6). Noteikti jāuzlabo disciplīna. Lai arī kādus lēmumus tiesnesis pieņemtu, bija pārāk daudz noraidījumu. Jāspēlē vienkāršāk, bet mēs mēģinājām skaisti izspēlēt," uz lietām, kas jāmaina vai jāuzlabo, norādīja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš. Jāpiebilst, ka pēdējos desmit savstarpējos mačos ar slovākiem esam zaudējuši astoņas reizes, šobrīd ir sešu zaudējumu sērija. Ar viņiem maijā būs jātiekas arī pasaules čempionātā Ostravā.

Tikmēr Nacionālajā hokeja līgā (NHL) savus trešos vārtus sezonā guvis Teodors Bļugers, taču Vankūveras "Canucks" ar 1:2 "bullīšos" zaudēja Minesotas "Wild". Otro reizi sezonā uz Amerikas Hokeja līgu (AHL) nosūtīts Uvis Balinskis, Floridas "Panthers" aizsargam izceļoties ar divām rezultatīvām piespēlēm Šarlotes "Checkers" rindās.