Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija atbalstījusi grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā un trīs saistītajos likumos, kuru mērķis ir vienkāršot hipotekāro pārkreditēšanos starp bankām.

Būtiskākais šo izmaiņu ieguvums būs hipotekārās pārkreditēšanās izmaksu samazinājums. Ar plānotajām likumu izmaiņām esošā pārkreditēšanās komisijas maksa 400–600 eiro apmērā tiks atcelta. Tāpat tiks atcelta esošā valsts nodeva ķīlas reģistrācijai 0,1% apmērā no aizdevuma summas. Savukārt maksa par notāra pakalpojumiem tiks samazināta no 60–70 eiro līdz 30–40 eiro. 

Patlaban pārkreditējoties ir nepieciešams arī jauns īpašuma novērtējums, kas izmaksā 150–200 eiro. Turpmāk paredzēts, ka jauns īpašuma novērtējums nav obligāts un to veic pēc nepieciešamības. Patlaban hipotekārās pārkreditēšanās iespēju izmanto tikai 2% no tiem, kam tas būtu finansiāli izdevīgi.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.