Jo vairāk nāk klajā detaļas par Krišjāņa Kariņa lidojumiem, jo vairāk man kauns par savu valsti. Par valsts varu. Par cilvēkiem varā.

Reklāma

Par viņu attieksmi pret notikušo. Par viņu domāšanas spējām. Par morāles neesamību. Visi, kuri līdz šim nosaukti kā atbildīgie, taisnojas gluži kā skolas puišeļi: "Es tas nebiju!" Kurš tad bija? Vai viņiem visiem nebija jādomā par to, lai valsts (precīzāk – nodokļu maksātāju) nauda tiktu apsaimniekota saprātīgi? Vai tas neietilpst viņu tiešajos pienākumos? Vai viņiem visiem acis nebija pierē, redzot lielo izšķērdību valstī, kura patiesībā saucama par nabadzīgu valsti? Vai nevienam neienāca prātā pateikt skaļi "stop"?

Valsts pārvaldes birokrātijas džungļos neiedomājamā kuplumā sazēlusi bezatbildība. 

Tagad premjere Evika Siliņa sola izvērtēt visu iesaistīto atbildību. Vai savējo arī? Viņa taču visu laiku bija turpat blakus! Droši vien arī lidoja kopā ar Kariņa kungu. Laikam domāja, ka to jau neviens neuzzinās, jo mūsu valstī slepenības un konfidencialitātes sega ir tik bieza, ka zem tās paslēpjamas neiedomājamas lietas.

Atkārtošos – tā ir nodokļu maksātāju nauda, kas ar vieglu roku tika lidināta pa gaisu. Un droši vien ne tikai pa gaisu. Vai kāds var ar pilnu atbildību apgalvot, ka nevienā citā jomā nekas līdzīgs nav izrokams, ja tikai atrastos kāds, kas grib rakt? Pie Kariņa lidojumu skandāla plašākas nonākšanas tautā roku esot pielikuši "Apvienotā saraksta" aktīvisti. Man nedod miera laikam jau neatbildams jautājums – vai skandāls vispār būtu izcēlies, ja "Apvienotais saraksts" nebūtu opozīcijā? Arī šis ir morāles jautājums.

Tagad paštaisnie ierēdņi visu vainu mēģina velt Kariņa virzienā. Protams, sava āda taču jāglābj. 

Es gan nedomāju, ka valdības vadītājam pašam vajadzētu katru valsts naudas tēriņu detalizēti skaitļot, analizēt un meklēt izdevīgāko variantu. Tādam nolūkam viņam ir birojs ar it kā atbildīgu ierēdņu baru. Ar to es negribu aizstāvēt Kariņa kungu premjera amatā. Nē. Es domāju, ka viņam vispār nevajadzēja nonākt tādā amatā. Vai vismaz atkāpties no amata tūlīt pēc viņa slavenā kovidlaika paziņojuma: "Mums ir tik daudz naudas, kā nekad nav bijis!" Tas nebija valsts vadītāja cienīgs teikums. Un arī turpmākā rīcība tāda nebija. Jo pārliecība, ka naudas ir daudz, viņu tā arī nepameta. Nu – viņam un viņam pielīdzinātajiem jau bija. Par pārējiem to gan neteiksi.

Varbūt tagad, kad pierādījumu kaudze pāri galvai, Kariņa kungs vismaz varētu atvainoties nodokļu maksātājiem par naudas šķērdēšanu? Varbūt šajā sakarā kaut kas būtu sakāms arī premjerei? Varbūt finanšu ministram? Vai nav pienācis laiks sākt redzēt un dzirdēt, un kaut mazliet cienīt savu tautu?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.