Zemgales rajona tiesa 23. aprīlī pasludināja spriedumu krimināllietā, kurā par neslavas celšanu tiesnesei apsūdzēts Jānis Straumītis.

Tiesnese Lilita Bārbale lēmusi, ka apsūdzētais, kurš šobrīd ir arī kandidāts uz deputāta amatu Eiropas Parlamentā, pelnījis īslaicīgu brīvības atņemšanu uz diviem mēnešiem. Spriedumu var pārsūdzēt.

Izmeklētāju fakti liecina – 2022. gada 7. jūnijā J. Straumītis atradās Zemgales rajona tiesā Tukumā, kur tiesnesei Ligitai Sprigulei bija jāizskata lieta par viņa administratīvo pārkāpumu. Straumītis tiesas sēdi filmēja un translēja sociālajā medijā "Facebook", turklāt tiešraides laikā mutiski izplatīja nepatiesu informāciju par Spriguli, teikdams: 

"Es paziņoju, ka jūs esat viltvārde, kas darbojas uz viltotu dokumentu pamata. Es neuzskatu par iespējamu turpināt tiesu, jo ne jūs, ne Saeima nevarat uzrādīt ar 82. pantu pamatotu lēmumu par jūsu kā tiesneses apstiprināšanu!" 

Turpinājumā Straumītis apgalvoja, ka viņš esot tautas suverēnā vara, kurai esot tiesības izlemt, vai L. Sprigule ir tiesnese vai nav. Vēl apsūdzētais nosauca Spriguli par noziedznieci. Ņemot vērā to, ka Straumītis tiesneses aicinājumu pamest zāli ignorēja, tika piesaistīti policijas darbinieki.

Lieta par Straumīša noziedzīgo nodarījumu tika skatīta Zemgales reģiona otrā galā – Jēkabpilī. Ņemot vērā, ka apsūdzētais jau atkārtoti neieradās, izskatīšana notika bez viņa klātbūtnes. Ar pirmās instances tiesas spriedumu Straumītis atzīts par vainīgu un sodīts ar diviem mēnešiem cietumā. Ar to pašu spriedumu no viņa piedzīti procesuālie izdevumi par četru advokātu juridiskajiem pakalpojumiem – 1067,31 eiro.

2022. gadā Jānis Straumītis no politiskās partijas "Tautas varas spēks" bija 14. Saeimas deputāta kandidāts. 

Vidzemē viņam bija otrais labākais rezultāts aiz Jāņa Sondara, kurš tieši tajā laikā tika tiesāts par žurnālistes Ingas Spriņģes vajāšanu. 

Saeimā šis politiskais spēks neiekļuva. Šobrīd Straumītis ir Eiropas Parlamenta deputāta kandidāts no "Apvienības Jaunlatvieši" saraksta. Kopā ar viņu kandidē Rūdolfs Brēmanis, kurš apsūdzēts par krāpšanos un piesavināšanos, un Glorija Grevcova, kura notiesāta par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai. No saraksta jau svītrots par Krievijas militārās agresijas attaisnošanu sodītais Aivis Vasiļevskis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.