Saeima konceptuāli atbalstījusi grozījumus Inovatīvas uzņēmējdarbības un prioritāro projektu atbalsta likumā, kas paredz izveidot tiesisko ietvaru uzņēmējdarbības atbalstam prioritārajās jomās, regulatīvo "smilškastu" izveidei, kā arī prioritāro projektu atbalsta mehānismu izstrādei.

Likumprojekta mērķis ir palielināt uz eksportu orientētas investīcijas un radīt vidi, kur testēt un pārbaudīt inovatīvus produktus, tehnoloģijas un pakalpojumus, tādējādi veicinot tautsaimniecības konkurētspēju. Likumprojektā paredzēto prioritāro investīciju projektu īstenošanai EM atbildībā esošajās atbalsta pasākumu programmās komersantiem kopā plānoti aptuveni 295,465 miljoni eiro.

Paredzēts, ka likumprojekts sniegs atbalstu inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā un radīs priekšnoteikumus investīciju piesaistei un eksporta sekmēšanai Latvijā noteiktajās piecās RIS3 jomās un Neto nulles emisiju industrijas aktā minētajās tehnoloģiju jomās, tāpat arī starptautisko biznesa pakalpojumu centru darbības nodrošināšanas un pakalpojumu sniegšanas jomā, kā arī tūrisma un pasākumu, piemēram, eksportu veicinošu liela mēroga fiskāli neitrālu starptautisku pasākumu vai stratēģiski svarīgu valsts tēlu un starptautisko atpazīstamību un konkurētspēju stiprinošu, eksporta apjomu kāpinošu un investīciju zinātības Latvijai piesaistošu pasākumu projektu jomā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.