"Latvijas Televīzija atgriežas ēterā ar gudru un daudzpusīgu saturu – gan jaunumiem, gan mūsu skatītājiem zināmiem un iemīļotiem raidījumiem. Turklāt 70. sezona ir īpaša ar vairāku mums un auditorijai būtisku raidījumu desmitgadi ēterā. Būsim klāt mūsu sabiedrībai svarīgos notikumos un pasākumos. Ziņosim, informēsim, izklaidēsim un aizkustināsim," teic LTV galvenā redaktore Sigita Roķe.

Populāri raidījumi svin desmit gadu jubileju

Katru rītu no plkst. 6.30 televīzijas skatītājus turpinās sveicināt, rīta cēlienam iedvesmot un par gaidāmās dienas notikumiem Latvijā un pasaulē stāstīt raidījuma "Rīta Panorāma" ētera personības – raidījuma vadītāji Linda Abu Meri, Karīna Rubene, Gusts Kikusts un Sigurds Siliņš, sporta ziņu žurnālisti Reinis Ošenieks, Raimonds Gekišs, kā arī laika ziņu moderatori Toms Bricis, Ilze Skudra un Ilze Golubeva. Ikdienas kultūras aktualitāšu apskatu katru darbdienas vakaru pēc "Dienas ziņām" nodrošinās raidījuma "Kultūras ziņas" komanda. Par norisēm vizuālajā mākslā, teātrī, kino, mūzikā un citās radošajās jomās vēstīs Eva Johansone, Liene Jakovļeva, Adriāna Roze, Edgars Raginskis un Jānis Holšteins-Upmanis. Pirmdienas vakaros atmaskojoši izmeklējošās žurnālistikas līkločiem mūs cauri vedīs raidījums "Aizliegtais paņēmiens" un tā vadītājs Guntis Bojārs, kur skatītājus sagaida eksperimenti un padziļināti pētījumi. Savukārt otrdienas vakaros LTV žurnālists Gundars Rēders turpinās skaidrot, analizēt un vedinās izprast sabiedrībai nozīmīgas tēmas visdažādākajās dzīves jomās Latvijā un pasaulē, sarunājoties ar sabiedrībā zināmiem viedokļu līderiem raidījumā "1:1".

Ar jaunām sezonām atgriežas jau zināmi raidījumi

Televīzijas ēterā jau atgriezušies LTV Ziņu dienesta veidotie analītiski pētnieciskie raidījumi "De facto", "1:1", "Šodienas jautājums", savukārt raidījums "Aculiecinieks" atgriežas 2. septembrī, "Aizliegtais paņēmiens" – 4. septembrī, "Pasaules Panorāma" – 6. septembrī. 

Šo raidījumu saturs pieejams arī LSM.lv, REplay.lv un Ziņu dienesta sociālo mediju kontos.

Katru trešdienas vakaru ierastajā laikā 21.15 skatāms Jāņa Dombura raidījums "Kas notiek Latvijā?" – sabiedrībai nozīmīgas diskusijas ar politiķiem, amatpersonām, dažādu jomu personībām un lietpratējiem par cilvēkiem un valstij, nacionālā un starptautiskā mērogā būtiskiem jautājumiem. Vienlaikus sabiedrisko mediju portālā LSM pieejami raidījuma speciālizlaidumi un plašs "Kas notiek Latvijā?" informatīvais un analītiskais saturs.

No septembra sākuma pie skatītājiem atgriezīsies arī virkne kultūras un izklaides raidījumu – no 1. septembra – "Daudz laimes, jubilār!", no 2. septembra – "Latvijas Sirdsdziesma", "Ielas garumā", "Teātris.zip", no 3. septembra – "Kultūrdeva", no 4. septembra – "V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts", no 8. septembra – "Kultūršoks". No 6. oktobra ēterā – "Gudrs, vēl gudrāks", bet no 12. oktobra sāksies raidījuma "Īstās latvju saimnieces" astotā sezona, kurā septiņas saimnieces no dažādiem Latvijas novadiem sacentīsies kulinārajā meistarībā un viesmīlībā.

Augstvērtīga izklaide un kultūras notikumu tiešraides

Gaidāmas LTV dokumentālo filmu pirmizrādes – jau septembrī būs skatāmas pirmās no tām. 21. septembrī – "Nolaupīt Vosu" (2023, rež. Uģis Kronbergs) – asa sižeta dokumentāls stāsts par 19–22 gadus vecu jauniešu grupu, kas 20. gs. 70. gadu beigās cīnās par brīvu Latviju ar mežabrāļu metodēm, savukārt 28. septembrī – "Neērtie latvieši" (2023, rež. Agita Cāne-Ķīle) – stāsts par latviešiem PSRS 20.–30. g. un viņu lomu jaunās valsts izveidē, attīstībā, pretstatot traģisko likteni Staļina represijās.

Vienlaikus LTV piedāvās saviem skatītājiem valstiski nozīmīgu kultūras notikumu tiešraides un koncertu ierakstus – starp tiem Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas "Lāčplēsis" atjaunotais iestudējums, grupu "Zodiaks" un "Tautumeitas" koncerti un dziedātāja Alex piemiņas koncerts "Zvaigznes ceļš". 

Romantiski poētiskā noskaņā aizvedīs pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas saullēkta koncerta ieraksts, kas uzņemts jūras krastā. 

Tāpat ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu jaunajā ciklā "Teātris.zip" būs skatāmi astoņu dažādu teātru izrāžu ieraksti.

LTV rādīs augstvērtīgus iepirktos seriālus un filmas dažādām auditorijām, piemēram, Igaunijas krimināldrāmas seriālu "Kurš nogalināja Oto Milleru?", Kanādas režisora Ksavjera Dolana pirmo seriālu "Nakts, kad Logans pamodās", kā arī Francijas seriālu par ikoniskās aktrises Bridžitas Bardo dzīvi. Tāpat pie skatītājiem atgriezīsies iemīļotu seriālu "Broukenvudas mistērijas", "Vera", "Midsomeras slepkavības", "Nāve paradīzē" un vēl citu jaunākās sezonas. Līdz gada beigām skatītājus priecēs jaunāko latviešu filmu televīzijas pirmizrādes – "Janvāris" (2022, rež. Viesturs Kairišs), "Mātes piens" (2023, rež. Ināra Kolmane), "Astra" (2023, rež. Liene Laviņa), "Circenīša Ziemassvētki" (2022, rež. Aigars Grauba) un vēl daudzas citas.

Savs prieciņš arī bērniem

Svinot jaunā mācību gada sākumu, sestdien, 2. septembrī, sezonu atsāks "Teātris.zip – bērniem", kā vienmēr – kopā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu. Šoreiz varēs noskatīties Dailes teātra izrādi visai ģimenei – Pjēra Giparī "Inspektors Tutū" režisora Intara Rešetina versijā. Pirmsskolas vecuma bērnus ar jauniem piedzīvojumiem pārsteigs LTV oriģinālraidījumi "Bardaks bēniņos" un "Ralfs gatavo", kā arī raidījuma "Tutas lietas" jaunās sezonas sērijas. Ar jaunu sezonu atgriežas jau zināmais animācijas seriāls – "Lācēna Padingtona piedzīvojumi", savukārt pirmo reizi LTV ēterā būs skatāmi animāciju jaunumi – seriāli "Okido" un "Tara Dankana". Sagaidāmas animācijas filmu televīzijas pirmizrādes, viena no tām mūsu pašu latviešu – "Lielais Indriķis" (2023), otra franču animācijas filma un "RIGA IFF 2022" bērnu žūrijas laureāte – "Juku un Himalaju zieds" (2022).

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.