NATO vairākus mēnešus ilgajās militārajās mācībās piedalīsies visu dalībvalstu un arī Zviedrijas militārais kontingents un būs iesaistītas vairāk nekā 1100 kaujas mašīnas, ieskaitot tankus, bruņumašīnas, lidmašīnas un kuģus, intervijā LTV raidījumam "Rīta panorāma" teica Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš.

"Es varu apliecināt, ka militārpersonu skaits, ko ir plānots iesaistīt mācībās 13 NATO dalībvalstu teritorijā, būs 90 tūkstoši. Piedalīsies visu NATO dalībvalstu un arī Zviedrijas militārais kontingents, būs vairāk nekā 1100 kaujas mašīnas, ieskaitot tankus, bruņumašīnas, lidmašīnas, kuģus," teica Riekstiņš.

Viņš arī norādīja, ka iedzīvotājiem ir jāparaugās NATO kā kolektīvās aizsardzības organizācijas darbības vēsturē, tā apliecina, ka NATO ir vienmēr spējusi atturēt jebkuru potenciālo agresoru no tādas rīcības, kas saistītos ar NATO teritorijas apdraudēšanu.

Atgādinām, ka NATO paziņoja par mēnešiem ilgām militārajām mācībām ar 90 000 karavīru piedalīšanos, kuru mērķis ir atturēt Krievijas agresiju, un tās būs lielākās NATO mācības kopš Aukstā kara beigām.

Manevru scenārijs paredz Krievijas uzbrukumu sabiedroto teritorijai, kas iedarbina NATO līguma 5. pantu, kurš paredz kolektīvo aizsardzību.

5. pants ticis iedarbināts tikai vienu reizi - pēc 11. septembra uzbrukumiem ASV.

Pirms tam lielākās NATO mācības pēc Aukstā kara tika rīkotas 2018. gadā. Mācības "Trident Juncture" notika galvenokārt Norvēģijā un tajās piedalījās aptuveni 51 000 karavīru.

"Steadfast Defender" sastāvēs no virknes mazāku individuālu mācību un aptvers teritoriju no Ziemeļamerikas līdz NATO austrumu flangam tuvu Krievijas robežai.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.