1935. gada 8. janvārī. Pirms 90 gadiem ASV, Misisipi štata Tupelo pilsētiņā, laukstrādnieka un tekstilrūpnīcas strādnieces ģimenē piedzima Elviss Ārons Preslijs – rokenrola karalis un viena no ietekmīgākajām 20. gadsimta Rietumu mūzikas un popkultūras personībām.

Reklāma

Lēš, ka kopš viņa karjeras sākuma 1954. gadā pasaulē pārdots vairāk nekā miljards "Karaļa Elvisa" mūzikas ierakstu nesēju, kas viņu padara par visu laiku komerciāli veiksmīgāko soloizpildītāju. Turklāt Presliju kā rokenrola klasiķi turpina pirkt un klausīties arī mūsdienās. Bet 50. gadu vidū šo dziedātāju sākotnēji uzskatīja par vidēja popularitātes termiņa, tīri pusaudžu elku. Attieksme pret Elvisa talantu, kā arī viņa parādīšanos uz skatuves un kinozvaigznes statusā filmās bija visai skeptiska pat Rietumos. Trimdas laikraksts "Laiks" 1956. gadā sprieda: "Preslijs ieguvis slavu, papildinādams savu "dziedāšanu" un ģitāras "spēli" ar īpatnām gurnu un kāju kustībām. Tas, saprotams, nav nekas jauns, džesa mūziķi to darījuši jau sen visdažādākās variācijās, taču Preslijam kaut kā izdevies piesiet īpašu publikas uzmanību un viņa menadžeri pratuši pasniegt viņu kā sensāciju. 

Kaut arī nopietnā kritika Presliju neņem nopietni un labprāt par viņu zobojas, kaut arī pieaugušu ļaužu auditorijas priekšā Preslijs piedzīvojis smagas neveiksmes, viņam var paredzēt diezgan labu nākotni filmā.

Viņam ir diezgan īpatnēja, pietiekami fotogeniska seja, itin pievilcīgs "kinosmaids", labs augums. Viņa balss liekas plašāka un bagātāka nekā lielākajai daļai "songsteru", un kaut gan savā pirmajā filmā viņš izskatījās visai "zaļš", viņam nevar noliegt aktiera dāvanas. Kāpēc gan labu režisoru rokās viņš nevarētu izveidoties par labu aktieri? Ja ērmīgā tirināšanās palīdzējusi viņam pievērst sev uzmanību un tikt uz augšu, kālab to pārmest?" Jāpiebilst, ka jau 1956. gadā Preslijs pamanījās nopelnīt vairāk nekā miljonu dolāru, kas bija labāks rezultāts nekā viņa sāncenšiem. 

50. gadu nogalē un 60. gadu sākumā kritikas ironija par viņa "blēšanu un tirināšanos" pamazām pieklusa, jo dziedātājs bija kļuvis par visīstāko pūļa elku. 

Ap šo laiku viņa dziesmas, pārsvarā ar radio starpniecību, nonāca arī PSRS un padomju Austrumeiropā, un pat Latvijas PSR prese šad tad sāka pieminēt "bēdīgi slaveno "rokenrola karali" Elvisu Presliju.

Kurzemes Vārds, 1925. gada 8. janvārī

Vistu zaglis. Pēdējā laikā Aizputes apkārtnē, it sevišķi Lažas pagastā, notikušas vairākas vistu zādzības. Tā naktī no 28. uz 29. novembri p. g. Mācītāja muižā dzīvojošam Krīģerim no lopu kūts izzagtas 8 vistas kopvērtībā Ls. 28, naktī no 7. uz 8. dec. 

Klosteres muižā Brencim Dinnim un Viktoram Dombrovskim nozagtas 10 vistas kopvērtībā Ls. 30 un vēl citur. Zagtās vistas bij ienestas Aizputē un pārdotas. 

Pēc sekmīgas pakaļmeklēšanas par vainīgu zādzībā pienākts kāds Pēteris Ievas dēls Cīrulis, kurš nodots Aizputes iecirkņa miertiesai saukšanai pie atbildības uz Sodu likuma 581. panta pamata. Cīrulis ir noziedznieks, kas jau vairākkārtīgi sodīts. 1899. g. no Aizputes miertiesas ar 4 mēnešiem par zādzību, 1907. gadā ar 6 mēnešiem cietumā un tanī pat gadā ar Liepājas apgabaltiesas spriedumu sodīts ar 1 gadu un 6 mēnešiem arestantu rotā un tiesību zaudēšanu.