No 19. decembra otrdienās plkst. 20.25 kanālā "ReTV" būs skatāms jauns raidījums "Svētku kūka". Projekta ideja ir arī pateikties darītājiem par labu darbu, jo katra kūka, kas gatavota ar mīlestību, dosies ciemos.

Desmit epizodes kopā ar izcilu kūku meistari, sava aroda pratēju Ilzi Kupču ievedīs ikvienu krāsainā kūku gatavošanas meistarklasē. Radošums, zināšanas, pieredze un labs piemērs kalpos par iedvesmas avotu ikvienam skatītājam. Raidījuma ideja ir ne tikai kūkas meistarklase, bet arī pārsteigums. Epizodes laikā meistarei tiks dots uzdevums – mīkla. Apraksts, kam kūka tiks uzdāvināta. Tā būs sabiedrībā zināma personība, ģimene vai kolektīvs, kam tiks uzdāvināta svētku kūka. Ar kūku dosimies ciemos epizodes noslēgumā. Kopā ar kūku meistari kā vēstneši dosies līdzi sabiedrībā zināmas personības, kas atbalsta labdarību un palīdzēs novērtēt citu darbu. 

Raidījuma vadītāja Ilze Kupča cep kūkas jau ceturtajā paaudzē. Kopš 2011. gada piedalījusies Latvijas kūku konkursos un ieguvusi godalgotas vietas. 

Piedalījusies kā dalībniece šovos "Cepiens", "Gandrīz ideālas vakariņas", "Vakariņš ar savējiem", "La Dolce vita", sadarbojusies ar hokeja klubu Rīgas "Dinamo", bet tagad sadarbojas ar "Rīgas VEF" klubu. Šobrīd Ilzes gardumus var nogaršot Latvijas Nacionālajā operā un Nacionālajā teātrī. 2021. gadā Ilze ieguvusi Gada balvu kā Mārupes novada gada mājražotāja. Kopš 2021. gada iegūtas balvas Latvijas "Novada garšas" ietvaros – sudraba kvalitātes zīmes kūkām. Ilze Kupča teic: "Saldi dzīvot neaizliegsi! Kaut ikdienā es cepu daudz kūku un daudz strādāju, es nekad neizmirstu pateikt paldies. Ideja par kūkām un dalīšanos pieredzē ir tas, par ko sen biju domājusi. Bet ideja pateikt paldies tiem, kas dara ko īpašāku, man šķiet ļoti vajadzīga."

Radījuma idejas autore un producente ir Ingrīda Bondare, kura līdz šim veidojusi projektus "Esi gardēdis" ar Gundegu Skudriņu, "Dzintara dziesmas" ar Juri Hiršu un Velgu Vītolu, "Es mīlu savu suni" ar Oskaru Leperu un Zigiju, "Mazais Šefiņš" ar Lūkasu, "Zvaigznes ceļo" ar sabiedrībā populārām personībām un citus projektus. "Mana ikdiena paiet, radot saturu un idejas dažādiem reklāmas produktiem un pakalpojumiem. Savukārt TV projekti ir kā medusmaize, kurā var izpausties tik radoši, cik sirds liek. Ideja par kūkām ir sena, jo, tā kā sen ir iestājies kūku gatavošanas laikmets, gribējās vienreiz rezumēt labākās kūkas un noskaidrot vislabākās receptes. Tā kā es nelasu receptes, kas garākas par 10 rindiņām, tad Ilzes receptūra ir ideāla ne tikai man, bet ikvienam. Tās var ne tikai atcerēties, bet ir reāli pagatavojamas un tiek pārbaudītas dzīvē."

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.