Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā Estesundā (Zviedrija) 20 km individuālajā distancē ar vienu kļūdu šaušanā bija ļoti tuvu kāpšanai uz goda pjedestāla, beigās ieņemot ceturto vietu.

Tas viņam ir karjeras labākā rezultāta atkārtojums 20 km distancē, jo uzreiz aiz goda pjedestāla viņš bija arī pirms nepilniem desmit gadiem.

Pirmajās trijās ugunslīnijās 34 gadus vecais alūksnietis šāva perfekti, pēc pirmās viņš bija 12. vietā, pēc otrās – piektajā, bet pēc trešās – jau otrais. Noslēdzošajā šaušanā mērķim garām viena lode tomēr aizlidoja, taču tobrīd Rastorgujevs vienalga vēl bija līderis un tādā pašā statusā sasniedza arī finišu. Nedaudz vēlāk viņam garām gan tika vācieši Romans Rēss un Justus Strelovs, kuri arī nopelnīja pa vienai soda minūtei, kā arī titulētais norvēģis Jūhaness Tingness Bē, kuram trešo vietu izcīnīt neliedza divas kļūdas šaušanā un distances pēdējos pārdesmit metros salūzusī nūja.

Rastorgujevs uzvaru guvušajam Rēsam zaudēja 29 sekundes, bet no Bē atpalika tikai par 4,1 sekundi.

Pārējiem diviem Latvijas biatlonistiem klājās smagāk – Aleksandrs Patrijuks ar piecām soda minūtēm 91., bet Renārs Birkentāls ar sešām 97. vietā starp 104 dalībniekiem. Birkentāls pirmajā šaušanā pieļāva četras kļūdas...

Dāmām 15 km distancē Sanita Buliņa, par spīti četrām kļūdām šaušanā, sasniedza savu karjeras rekordu, ieņemot 57. vietu, Annija Sabule pirmajās trijās ugunslīnijās bija precīza, pēdējā nopūdelēja divas reizes un ierindojās 76. pozīcijā, bet Sandra Buliņa ar sešām soda minūtēm 90. vietā. Uzvarēja pieredzējusī itāliete Lisa Vitoci, tikai par 0,1 sekundi pārspējot vācieti Francisku Proisu, kura tāpat kā trešo vietu ieņēmusī tautiete Vanesa Foigta šāva precīzi, kamēr Vitoci kļūdījās reizi.

Vācijai šī bija liela diena, jo izcīnīja četras no sešām medaļām.

Dienu iepriekš jauktajā pāru stafetē Rastorgujevs un Sabule finišēja 20. pozīcijā, bet jauktajā stafetē dvīņumāsas Buliņas, Patrijuks un Birkentāls ieņēma 17. vietu. Pasaules kausa posms Estesundā turpināsies šonedēļ ar stafetēm, kā arī sprintu un iedzīšanu.