Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko cīnījās līdz pēdējam, tomēr Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā ar 4-6, 6-7 (4:7) zaudēja čehietei Barborai Krejčīkovai (WTA 32.), kurai savstarpējos deviņos mačos šī bija tikai trešā uzvara.

Ostapenko pirmajā setā netika galā ar Krejčīkovas servi, jo čehiete pie savas serves zaudēja tikai trīs punktus, piedevām divus no tiem pēc dubultkļūdas. Cīņas gaita mainījās otrajā setā, kurā rīdziniece panāca vadību 4-1, tomēr pēc tam spēle atkal nevedās un nākamos četrus geimus uzvarēja pretiniece. Pirms seta desmitā geima, kurā Krejčīkova servēja par uzvaru mačā, Ostapenko uzstājīgi pieprasīja, lai viņas treneris Stass Hmarskis pamet tribīnes, ko ukraiņu speciālists arī izdarīja. Uz mirkli tas nesa augļus, jo Aļona ar otro breikbumbu panāca izlīdzinājumu 5-5, tomēr vēlāk sekojošajā taibreikā vairākas nepiespiestās kļūdas (visā mačā 35!) viņai neļāva spēli novest līdz trešajam setam, čehietei svinot uzvaru. Ostapenko neizmantoja iespēju otro reizi karjerā iekļūt Vimbldonas pusfinālā, taču kopumā viņai šis turnīrs vērtējams ar plusa zīmi, jo tenisiste nopelnīja 430 ranga punktus, kas nākamnedēļ ļaus atgriezties pasaules ranga labāko desmitniekā. Tāpat rīdziniece tika pie 446 tūkstošus eiro lielas naudas balvas.

Krejčīkova pusfinālā spēlēs pret pasaules ranga ceturto raketi Jeļenu Ribakinu no Kazahstānas. Otrā duelī tiksies itāliete Jasmīna Paolīni, kura līdz šim Vimbldonā nekad nebija tikusi tālāk par pirmo kārtu, un horvātiete Donna Vekiča. Vīru turnīrā pusfinālā bez cīņas iekļuva serbs Novaks Džokovičs, jo viņa pretinieks Alekss de Minors no Austrālijas iepriekšējā kārtā guva traumu. Pusfinālā spēlēs arī pērnā gada čempions Karloss Alkarass no Spānijas.

Vakar Ostapenko kopā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku aizvadīja arī ceturtdaļfināla spēli dāmu dubultspēlē.