Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča darba kārtībā šonedēļ bija nokļuvusi arī dambrete – viņu uz dueli izaicināja desmit gadus vecais ropažnieks Maksims Novickis.

"Tā bija Maksima privāta iniciatīva, viņš aktīvi spēlē dambreti, arī vecāki iesaistīti. Prezidents atsaucās. Maksims uzvarēja, viņš ir Latvijas čempions U-10 vecuma grupā, ar labām sekmēm piedalījies Eiropas un pasaules čempionātā," "Latvijas Avīzei" pastāstīja Latvijas Dambretes federācijas valdes loceklis Raivis Paegle. Ar šo gadu Novickis pārgājis uz nākamo vecuma grupu (U-13), tajā jau līmenis ir augstāks un februārī Latvijas jauniešu čempionāta atlasē viņš ierindojās 12. vietā.

No Latvijas jaunajiem talantiem jāizceļ Varvara Ivanova, kura pērn U-10 grupā kļuva par pasaules čempioni, bet nupat uzvarēja Latvijas čempionātā ātrspēlē pieaugušo konkurencē. Paegle pauda apmierinātību ar dambretes sporta attīstību Latvijā, pēc kovida pandēmijas ierobežojumiem jaunieši atkal trenējas klātienē, konkurence palielinoties.

Labi šo gadu iesācis Latvijas dambretes leģenda Guntis Valneris, kurš uzvarēja Pasaules kausa posmā un arī Latvijas čempionātā 100 lauciņu dambretē gan klasiskajā, gan ātrspēlē.

Viņš joprojām trenējas un spēlē profesionālā režīmā, vienīgais no Latvijas startē prestižajā Nīderlandes čempionātā, kur turnīri notiek ik pēc divām nedēļām. Pasaules kausā pieredzējušais sportists uzvarēja pēc vairāk nekā četru gadu pārtraukuma, tiesa, Burkinafaso nepiedalījās reitinga līderi. Valneris reitingā ir astotais.

Ranga desmitniekā ir arī vairāki Krievijas dambretisti gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. "No reitinga "neitrālie" sportisti nav izņemti, bet Pasaules kausa posmos un čempionātos viņi nevar piedalīties. Ir turnīri, kas nav Pasaules dambretes federācijas kalendārā, daudzi spēlē Nīderlandes sistēmā un gaida atļauju pārstāvēt citas valstis," skaidroja Raivis Paegle. Ranga līderis Aleksandrs Švarcmans jau oficiāli startē zem Izraēlas karoga. Šovasar Rīgā tradicionāli notiks Pasaules kausa posms.

Decembrī pasaules čempiones titulu 100 lauciņu dambretē izcīnīja Jeļena Česnokova, kura ir titulētās Zojas Golubevas audzēkne.