Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un tās sabiedrotie no ziemeļvalstīm, Igaunijas, Lietuvas un Polijas olimpiskajām komitejām nesteigsies ar lēmuma pieņemšanu par dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs, kurās šobrīd neitrālā statusā pielaisti arī teroristu valsts Krievijas sportisti.

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks "Latvijas Avīzei" teic, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valdes lēmums ļaut okupantiem startēt Parīzē nav bijis pārsteigums, jo iedīgļi šādai rīcībai jau bijuši ielikti. Taču tas nenozīmē, ka Latvijai būtu tagad jāmet ogles kurtuvē un ar pilnu tvaiku jāpieņem kādi lēmumi, kuru sekas pēc tam nāktos nožēlot. 

"Turpinām komunikāciju ar kolēģiem, nosūtīsim kopīgu vēstuli, lai SOK skaidro savu lēmumu un to, kā tas izpaudīsies dzīvē. 

Izlemt par nedošanos vai pieņemt jebkāda cita veida lēmumu, tas nav šodienas jautājums, jo jebkurš šāds lēmums ir ar sekām nākotnē. Emocijas ir laba lieta, taču ne šajā gadījumā, tāpēc no mūsu puses deviņus mēnešus pirms spēlēm nākt ar skaļiem paziņojumiem negrasāmies," skaidro LOK ģenerālsekretārs. Lēmuma pieņemšanā prioritārs būs Ukrainas lēmums, taču pagaidām nav nojausmas, kāds tas varētu būt, jo arī viņiem ir diskusija. "Ja Latvija būs pirmā, kas nāks klajā ar nepiedalīšanos, bet Ukraina tur beigās būs, tad mēs izskatīsimies kā klauni. Mūsu un partneru stingrā nostāja nav mainījusies, nav pieļaujama Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība spēlēs nekādā statusā. Atšķirība tajā, ka ziemeļvalstis ar šo boikota vārdu nemētājas. Pie mums gan ar to tiek spekulēts, taču jāatceras, ka boikots kā tāds ir lēmums ar tālejošām sekām. Boikots ir Olimpiskās hartas pārkāpums un par to var saņemt ilgstošu nacionālās olimpiskās komitejas diskvalifikāciju," nianses paver Lejnieks. Šobrīd olimpiskās ceļazīmes ieguvuši astoņi krievu un trīs baltkrievu sportisti, attiecīgi tikpat varētu būt arī treneru. Šobrīd nav skaidrs, cik kopā šādu individuālo neitrālo atlētu vispār varētu būt. Tāpat atklāts ir jautājums, kā tad tiek pārbaudīts, vai šīs personas neatbalsta asiņaino režīmu, jo pieci no minētajiem astoņiem krieviem to acīmredzami ir darījuši, bet attiecīgās sporta veidu federācijas to nav uzskatījušas par problēmu, lai nepielaistu sacensībām. "Jautājumu šobrīd ir vairāk nekā atbilžu," atzīst Lejnieks. Jebkurā gadījumā lēmuma pieņemšanā galavārds piederēs LOK, kas to pieņems, konsultējoties ar sportistiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.