Malkas nešana nav patīkama nodarbe. Tomēr aukstā laikā istabā vēlams turēt zināmu daudzumu kurināmā, lai tas sasilst. Pretējā gadījumā no malkas nevar gaidīt cerēto siltuma atdevi.

Klejojot interneta resursos, kādā interneta veikala piedāvājumā ieraudzīju ērtus malkas ratiņus. To cena gan bija visai augsta – gandrīz 70 eiro. Turklāt ratiņi tajā  brīdī nemaz nebija pieejami. Mazliet padomājot, nolēmu tos izgatavot pats. 

Lai izgatavotu lielākos no ratiņiem, nepieciešams 9,1 metrs 15 x 15 mm kvadrātcaurules (izmaksas ap 8 eiro) un divi perforētas 1,5 mm biezas metāla loksnes gabali: 400 x 1115 mm un 500 x 965 mm (kopā 1,37 m2), kas  izmaksā  13  eiro. Mazākajiem ratiņiem vajag 6,5 m kvadrātcaurules (ap 6 eiro) un divus metāla loksnes gabalus: 400 x 600 mm un 500 x 600 mm (kopā 0,78 m2), tie izmaksā 7 eiro. 

Kvadrātcaurules  sagarina  un  sametina  atbilstīgi zīmējumiem, rūpīgi ievērojot taisnus leņķus. Iemetina asis riteņiem. Riteņi izmaksā vēl aptuveni sešus eiro katrs. 

Tehniskais zīmējums.

Metāla loksnes piestiprina ar kniedēm vai metāla konstrukcijām domātajām skrūvēm. Baloniņš krāsas par 2,50 eiro, un lielākais no ratiņiem ieņēma savu vietu netālu no apkures ierīces. Kopējās izmaksas – 35 eiro lielajiem un 27 eiro – mazākajiem ratiņiem. 

Malkas ratiņi.

Ratiņu  izgatavošana  (materiāla  piegriešana, metināšana, metāla lokšņu kniedēšana un krāsošana) aizņēma piecas stundas, turklāt ņemot vērā, ka ikdienā ar metālapstrādi nenodarbojos. 

Pēc pirmās malkas atvešanas reizes, kad vienā piegājienā sagādāju nedēļai nepieciešamo kurināmā daudzumu, vairākas stundas nepameta doma – kāpēc šos ratiņus nebiju izgatavojis jau agrāk!? 

Turlāt uz grīdas arī nebija ne gruzīša, kaut gan citkārt pēc malkas nešanas grīdas slaucīšana bija neizbēgams pasākums.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.