"Lieldienas man ir ļoti mīļi svētki. Atceros, kā vecaistēvs man maziņai Lieldienās mācīja olas krāsot, izmantojot dabas materiālus," stāsta IInga Burkova. Floristika ir viena no Ingas radošajām izpausmēm. Šajās Lieldienās viņas mājas durvis rotās pavasarīgais groziņš. “Noteikti šo darbiņu var veidot arī citādi. Šīs ir idejas no mana darba procesa,” piebilst Inga.

Groziņam nepieciešamie materiāli:

  • tumša floristikas stieple uz koka stienīša (0,7–0,8 mm)
  • tumša floristikas stieple (1,4 mm)
  • asknaibles, plakanknaibles, dārza šķēres
  • karstā līme
  • pūpolu zari, sēru bērza zari (sausi vai zaļi, kādi pieejami), klū-gas (grimonis vai kārkls), melleņu mētras vai citas pēc izvēles, sūnas, smilgas, sausie ziedi

Darba process

1. Izveido oas formas karkasu, orientējoši platums 32-34 cm, garums 50 cm. “Platāku neieteiktu, jo tas saistīts ar 1,4 mm stieples garumu, ko izmanto vēlāk. Protams, var taisīt arī mazāku groziņu. 

Karkass.

2. Karkasu notin ar bērza zariem. Vajadzēs trīs zarus, lai neveidojas ļoti resns karkass un groziņš skaisti piegulst durvīm. Tinumu veido, sākot no apakšas uz augšu, vispirms vienu, tad otru pusi. Nostiprina galus ar floristikas stiepli uz koka stienīša. No stieplītes izveido arī cilpiņu, lai groziņu var piekarināt.

3.  Veido groziņa priekšējo dekoratīvo malu. Ņem tehnisko floristikas stiepli (1,4 mm) un ap to veido tinumu no bērzu zariem. Galus nostiprina ar floristikas stiepli. No notītābērza izveido priekšējo pusloka formu. Nostiprina ar floristikas stiepli pie olas formas ārējās malas, tinot kā burtiņu X. To pašu atkārto ar bērza zariem, tos pietinot tieši tāpat – burtiņa X formā. Iekšpusē zarus nostiprina ar floristikas stiepli un liekos zarus nogriež.

Notin zariņus.

4. Aizmugurējai groziņa malai izmanto to pašu 1,4 mm tehnisko stiepli. To taisnu izver cauri tinumam labajā un kreisajā pusē, galus ar apaļknaiblēm aizloka uz aizmuguri un saspiež. Visu stiepļu galus paslēpj tā, lai tos neredz un tie nevarētu iedurties.

5. No floristikas stieples uz koka stienīša veido pinumu groziņa abās pusēs.

 6. Piepilda groziņa viducīti. Inga izmantojusi smalkus bērza zarus, sūnas, melleņu mētras. Var pildīt ar dažādiem materiāliem: smilgām, sienu. Viss atkarīgs no tā, ar ko groziņu dekorēs un kāda būs krāsu gamma.

7. Pinumā (arī groziņa aizmugurējā daļā, ne tikai priekšpusē) ievij pārējos izvēlētos materiālus, ievērojot virzienu. Tie var būt pūpola zariņi, mētras, spalvas, bērza zari, krāsainībai – klūgu zariņi. Lai tos nostiprinātu, izmanto karsto līmi.

Ievij pūpolus.

8. Dekoram Inga Burkova izmantojusi dažādu izmēru oliņas un koka zaķi. Gan oliņas, gan zaķi pielikusi uz stieplēm un piestiprinājusi ar karsto līmi. Vēl tikai jāapgriež visi liekie zariņi – arī groziņa aizmugurē, lai darbs būtu akurātāks. 

Ja Lieldienu dekors tiks karināts pie caurspīdīgas pamatnes, groziņa aizmugurējo daļu apstrādā ar sūnām. Visus zariņus ar dārza šķērēm griež 45° leņķī, lai tos viegli ieintegrēt un darbs būtu akurāts.

Pītais Lieldienu groziņš.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.