ASV uzņēmums "Kverneland Group" laidis tirgū jaunākās paaudzes aktīvo ecēšas, ko pārstāvēs sērija M, H un S. Katra no tām – sākot no vieglās līdz vidējai un smagajai – paredzēta sēklas "gultas" sagatavošanai dažādos augsnes apstākļos.

Kompānijas inženieri analizēja visagresīvākā darba scenārijus – tādus kā dziļā apstrāde pagriezienā, kombinācija ar daudzrindu sējmašīnām, kā arī veica stresa testus akmens bedrē, lai visi aktīvo ecēšu modeļi būtu maksimāli izturīgi.

Ideāli izlīdzināta sēklas "gulta" rada labvēlīgus apstākļus vienmērīgai kvalitatīvai sējai, straujākai dīgšanai un tādējādi arī augstākām ražām.

Jaunajās ecēšās konstruktoriem izdevies palielināt nesošā rāmja izturību, vienlaikus ievērojami samazinot visas konstrukcijas svaru. Piemēram, S sērijai ir par 15% mazāks svars nekā priekšgājējmodelim. 

Sērijas M, H un S atšķiras izmērā ziņā, taču neatkarīgi no tā visu sēriju modeļi ir noturīgi pret nodilumu. Jaunā izturīgā savienojumstatne, kas visiem modeļiem ir vienāda, nodrošina izcilu stabilitāti un ir paredzēta ilgam darba mūžam.

Bāzes komplektācijā visi modeļi aprīkoti ar standarta tapām vai arī izvēles variantā var tikt nokomplektēti ar tapām ar karbīda uzkausējumu, lai iespējami mazinātu nodilumu un tādējādi arī tehnikas dīkstāves laiku. Papildu aktīvās tapas nodrošina optimālu iekļuvi cietā augsnē vai rugainē un tiek piedāvātas sērijām H un S.

Četri rotori uz metru un tapu spirālveida izvietojums samazina maksimālo slodzi uz transmisiju. Tas nodrošina plūdenāku gaitu un samazina degvielas patēriņu.

Atsaucoties klientu prasībām, ieviesta tapu ātras nomaiņas sistēma, neizmantojot instrumentus, un tā pieejama visiem modeļiem.

Visas aktīvās Kverneland ecēšas kombinējas ar ražotāja sējmašīnām, bet, pateicoties ātri atvienojamajai sakabei, aktīvās ecēšas var izmantot arī atsevišķi.

"Agro Tops" novembra numurā lasi:

  • Kas aizstāv Latvijas zemnieku intereses Briselē?
  • Ā. Žentiņš: Veterinārārsts nedrīkst būt algots fermas darbinieks
  • Kāpēc samazinās lopbarības kultūru sēklaudzēšana?
  • Latvijā pirmoreiz noticis pasaules čempionāts aršanā
  • Kādas lauksaimniecības tehnoloģiju inovācijas atzītas par labākajām
  • Lielāko aitaudzētāju TOP 50
  • Latvijas komercdārzi - kur esam, kurp ejam?

Žurnālu abonē šeit.

"Agro Tops". 2023. gada novembra numurs.