Savulaik redzēju televīzijā sižetu, kā nodegusi jauna māja. Sižetā izskanēja minējums, ka ugunsgrēks izcēlies lineļļas pašaizdegšanās dēļ. Arī es izmantoju šo eļļu koka virsmu apstrādei. Kā droši lietot lineļļu? Jautā Ilmārs Jūrmalā.

“Diemžēl mums nav pārdošanā lineļļas. Taču katram produktam neatkarīgi no ražotāja tiek izstrādāta drošības datu lapa ar visu nepieciešamo informāciju par produktu,” stāsta Rīgas laku un krāsu rūpnīcas tirdzniecības daļas vadītājs Jevgēnijs Šudjajevs. 

“Citu ražotāju sagatavotajās datu drošības lapās minēts, ka lineļļas slaucīšanai izmantotie materiāli obligāti jāsadedzina vai jāsamērcē ūdenī, jo drānā iesūkusies lineļļa, oksidējoties gaisā, var pašaizdegties.” 

Arī uzņēmuma Vincents Polyline speciālisti, kura produktu klāstā ir lineļļa, skaidro – lineļļas piesūcinātas lupatas vai citi auduma materiāli, papīra dvieļi var pašaizdegties. Šos materiālus ieteicams sadedzināt vai iemērkt ūdenī. 

Taču par koksnes, kas apstrādāta ar lineļļu, pašaizdegšanos nav jāuztraucas.

Instrukcijās par lineļļas lietošanu teikts, ka koka virsmu piesūcina ar tīru lineļļu. To uz virsmas uzklāj bagātīgi, biezā kārtā un ļauj iesūkties virsmā. Vietās, kur eļļa pilnībā iesūkusies un virsma kļuvusi matēta, eļļu uzklāj atkārtoti. 

Lieko eļļu, kas koksnē vairs neiesūcas, uzslauka ar kokvilnas drānu, lai virsmai būtu viegli zīdains spīdums. Vēsā laikā, lai lineļļa iesūktos strau-jāk, pirms lietošanas to uzsilda, lineļļas trauku liekot ūdens peldē un karsējot līdz 60 grādiem. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.