Latvijas basketbola sezonas pirmā klasika noslēdzās ar "VEF Rīgas" graujošu uzvaru izbraukumā pār "Ventspili" – 107:68. Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā, mājiniekus spēlē turēja kapteiņa Artūra Ausēja precīzie metieni. Pēc desmit minūtēm viesi bija priekšā ar 25:22, bet otrajā ceturtdaļā ar vairākiem precīziem tālmetieniem nākamo ātrumu ieslēdza Dairis Bertāns, kurš puslaikā sakrāja 16 punktus.

Reklāma

"Ventspils" galvenais treneris Gints Fogels nokavēja ar minūtes pārtraukumu un ļoti ātri pārsvars iesniedzās otrā desmita vidū, ejot pārtraukumā, jautājums par uzvarētāju faktiski bija atrisināts – 55:33. Mājinieki trāpīja vien divus no 14 trīspunktu metieniem.

Otrajā puslaikā "VEF" turpināja audzēt pārsvaru, mazāk kļūdījās (spēlē kopumā 5-13) un demonstrēja labāku kolektīvu sniegumu (rezultatīvās piespēles 20-12).

Mājiniekiem nelīdzēja pat lieliskās sekmes cīņā zem pretinieku groza (19 atlēkušās bumbas pret 10).

Rezultatīvākais ar 20 punktiem Rīgas vienībā bija Roberts Blūms. Ventspilniekiem 19 sakrāja Ausējs. "VEF Rīga" Latvijas–Igaunijas līgā ar trim uzvarām piecās spēlēs tabulā ir piektā, "Ventspils" (2-3) – 11.

Ceturtā uzvara piecos mačos Rīgas "Zeļļiem", kas ar 78:50 pārspēja Tallinas "Kalev/SNABB". 23 punkti Dāvidam Vīksnem (3p 6/5). Viņi kopvērtējumā trešie. Pārējās Latvijas komandas atzina igauņu un "Prometey" pārākumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.