Latvijas izlases hokejistiem nav ko sev pārmest pēc pasaules čempionāta pusfinālā piedzīvotā zaudējuma pret Kanādu (2:4), uzskata valstsvienības kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Latvijas hokeja izlases līdzjutēji vēro spēli Doma laukumā.
Tūkstošiem cilvēku Rīgas centrā pulcējās, lai uz lielajiem ekrāniem kopīgi skatītos pasaules čempionāta hokejā pusfināla spēli starp Latviju un Kanādu.

Latvijas izlase ļoti cienījami turējās pretim hokeja dzimtenes pārstāvjiem, kuri septīto reizi pēdējos astoņos pasaules čempionātos sasniegusi finālu. Tomēr pēc spēles ir paliek rūgtums, jo Latvija pēc diviem periodiem vēl bija vadībā ar 2:1.

"Nevienam nepatīk zaudēt, vienmēr var atrast kļūdas, bet pārmest sev mēs neko nevaram. Cīnījāmies tāpat kā iepriekšējās spēles, pašaizliedzīgi spēlējām. Ja godīgi, tad man likās, ka 40 minūtes mēs spēlējam pat labāk par Kanādu.

Taču trešajā periodā divi momenti un... Kanāda ir kā haizivs, sajūt asinis un apēd,"

pēc mača žurnālistiem sacīja Daugaviņš.

Viņš atzina, ka otrie ielaistie vārti, kad Džeks Kvins uzmeta no aizvārtes, bet ripa trāpot pa vārtsarga Artūra Šilova ķiveri ielidoja vārtos, bijis kanādiešu stilā.

"Hokejs ir spēle, kurā arī kaut kādai veiksmei jābūt. Tas bija neveiksmīgs gols, ko tur vainot. Vai mēs uzmestu pa vārtiem no tāda leņķa? Diezin vai, bet kanādiešiem tas ir asinīs un redz arī iekrīt. Es noteikti nemestu no tādas pozīcijas, bet viņiem to no bērnības audzina," uzskata 35 gadus vecais Latvijas izlases uzbrucējs.

Pasaules hokeja čempionāta pusfināla spēle starp Latvijas un Kanādas valstsvienībām ''Nokia arēnā'' Tamperē.

Daugaviņš kārtējo reizi bija pateicīgs līdzjutējiem par vareno atbalstu, sakot, ka komanda uz tādu cer arī pēdējā spēlē svētdien par bronzas medaļām, pretī solot kārtīgu cīņu.

"Cilvēki atbraukuši un samaksājuši lielu naudu, ieradušās mūsu ģimenes, draugi. Visa Latvija mūs atbalsta un mēs to jūtam. Tāpēc rīt spēki paši atnāks, lai mēs sagādātu Latvijai pēdējo festivālu šajā turnīrā. Arī šeit Tamperē sajūtas ir kā mājās. Kanādieši spēles laikā sēdēja ar lielām acīm, bet pēc mača teica, ka Latvija ir labākā hokeja valsts pasaulē," līdzjutējus slavēja Daugaviņš.

Čempionāta logo.

KONTEKSTS

Pasaules čempionātu hokejā no 12. līdz 28. maijam kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga. Latvijas izlases galvenais treneris ir Harijs Vītoliņš, asistenti - Lauris Dārziņš, Artūrs Irbe, Artis Ābols, Peteri Nummelins un Raimonds Vilkoits. Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei garantē septiņas spēles.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu.

Latvijas hokeja izlases labākais sasniegums Pasaules čempionātos ir 1997., 2004. un 2009. gadā izcīnītā 7. vieta.