Spānijai piederošajās Kanāriju salās 24 stundu laikā ir ieradušies vairāk nekā 900 migrantu, ar vairākiem kuģiem atbraucot no Āfrikas rietumiem, piektdien paziņoja Spānijas jūras glābšanas dienests.

Reklāma

Migranti ieradās laikā, kad Spānijas pilsētā Granadā notika Eiropas Savienības (ES) samits, kurā dominēja migrācijas jautājums pēc nesenā migrantu pieplūduma Itālijas Lampedūzas salā.

Pieci kuģi ar pavisam 526 cilvēkiem ieradās Eljerro salā, kas ir vismazākā no Kanāriju salām un atrodas to galējos rietumos. Vēl divi kuģi ieradās Tenerifes salā un trīs - Grankanārijas salā.

Pavisam ieradās 908 migranti, tai skaitā sievietes un bērni.

Jūras glābšanas dienesta preses sekretārs piektdienas vakarā paziņoja, ka ceļā uz Eljerro salu ir vēl divi kuģi ar apmēram 150 migrantiem.

Kanāriju salas pēdējās dienās ir pieredzējušas migrantu pieplūdumu, jo cilvēku kontrabandisti izmanto mierīgos laikapstākļus, lai vestu migrantus uz šo arhipelāgu, kas atrodas Atlantijas okeānā Āfrikas ziemeļrietumu piekrastes tuvumā.

Āfrikai vistuvākais Kanāriju salu punkts atrodas 100 kilometru attālumā no Marokas.  

Otrdien Eljerro salā ieradās kuģis ar 280 migrantiem. Tas ir lielākais migrantu skaits, kas ar vienu kuģi ieradušies Kanāriju salās.

Eljerro salā, kurā ir 11 000 iedzīvotāju, pēdējās nedēļas laikā ir ieradušies vairāk nekā 1200 migrantu, pārslogojot salas sociālos dienestus. Spānijas varas iestādes ceturtdien pārveda apmēram 500 migrantus no Eljerro uz Tenerifi.

Kanāriju salās šī gada pirmajos deviņos mēnešos ieradās 14 976 migranti, kas ir par 19,8% vairāk nekā attiecīgā 2022. gada periodā. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.