95 gadu vecumā mūžībā devies sabiedriskais darbinieks Jānis Škapars, kurš Atmodas laikā kā viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) līderiem deva milzīgu ieguldījumu ceļā uz Latvijas neatkarības atjaunošanu, informē "4. maija deklarācijas kluba" prezidente Velta Čebotarenoka.

Škapars 1953. gadā absolvēja Tukuma vidusskolu, savukārt 1953. gadā - Latvijas Valsts universitātes Juridisko fakultāti, bet no 1953. līdz 1969. gadam viņš darbojās Latvijas komjaunatnes organizāciju vadības struktūrās.

Škapars bija viens no Augstākās Padomes deputātiem, kas 1990. gada 4.maijā nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Padomju režīma laikā viņš ilgus gadus bijis laikraksta "Literatūra un Māksla" redaktors.

1988. gadā viņš vadīja darba grupu, kas izstrādāja LTF pirmo programmu. 1990. gadā Škaparu ievēlēja par Latvijas Republikas Augstākās Padomes (LR AP) deputātu, viņš vadīja Tautas pašvaldības un sabiedrisko lietu komisiju un bija LR AP Prezidija loceklis. Vēlāk arī 7. un 8. Saeimas deputāts.

Škapars ir apbalvots ar IV un III šķiras Triju Zvaigžņu ordeņiem, bet 1980. gadā bija ieguvis titulu Latvijas PSR Nopelniem bagātais mākslas darbinieks.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.