Light snow 2 °C
P. 22.04
Armanda, Armands
Foto: Publicitātes

KASKO apdrošināšana ir veids, kā pasargāt savu transportlīdzekli no dažādiem riskiem un nelabvēlīgiem notikumiem. Šī apdrošināšana piedāvā plašu segumu, kas ietver gan ceļu satiksmes negadījumu, gan ārēju bojājumu kompensāciju.

KASKO apdrošināšana pieejama gan jaunām, gan arī vecākām automašīnām, motocikliem, autobusiem un piekabēm. Katram transportlīdzekļa vadītājam vajadzētu apsvērt KASKO apdrošināšanas iegādi, lai justos drošs, ka saņems atlīdzību situācijās, kad transportlīdzeklis tiek sabojāts vai nozagts.

Kas ir KASKO apdrošināšana?

KASKO polise garantē atlīdzību situācijās, kad transportlīdzeklim, nelaimes gadījumu vai ārēju faktoru ietekmē, tiek nodarīti bojājumi. KASKO ir brīvprātīga sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšana, taču ļoti ieteicama, jo nekad nevar zināt, kas var notikt uz ceļa.

KASKO apdrošināšana - biežāk uzdotie jautājumi:

Kāda ir atšķirība starp KASKO un OCTA apdrošināšanu?

KASKO ir brīvprātīga apdrošināšana, ko transportlīdzekļa īpašnieks var iegādāties, lai nodrošinātu papildus aizsardzību savai automašīnai, bet OCTA ir obligāta apdrošināšana bez kuras piedalīties ceļu satiksmē Latvijā ir aizliegts.

KASKO piedāvā plašu atlīdzības segumu, kas ietver atlīdzību gan par ceļu satiksmes negadījumā radītiem, gan dabas stihiju izraisītiem bojājumiem, gan kompensāciju transportlīdzekļa nozagšanas gadījumā. Tiek piedāvāti arī tādi papildus pakalpojumi kā palīdzība uz ceļa. Piemēram, ja nonākat situācijā, kad nevar iedarbināt auto un ir jāmeklē speciālista palīdzība, KASKO polise segs šīs izmaksas.

Savukārt OCTA polise sedz tikai zaudējumus, kas radīti trešajām personām, nevis pašam transportlīdzekļa īpašniekam. Kopumā KASKO apdrošināšana ir vērsta uz transportlīdzekļa īpašnieka aizsardzību un finansiālo drošību, savukārt OCTA ir vērsta uz trešās personas aizsardzību no zaudējumiem, ko var radīt transportlīdzeklis.

KASKO polises cenu nosaka dažādi faktori, piemēram, transportlīdzekļa vērtība, iekļautie riski, polises darbības teritorija, atmaksas grafiks, u.c.

KASKO polise, atšķirībā no OCTA polises, kuru var iegādāties uz 1, 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem, tiek slēgta uz gadu. Ja vēlaties pārbaudīt savas KASKO polises derīguma termiņu, to var izdarīt vēršoties pie sava apdrošinātāja. Vienota datubāze KASKO termiņa pārbaudei nav pieejama.

Savukārt, ja vēlaties pārbaudīt OCTA polises derīguma termiņu, tad varat izmantot Latvijas Transportlīdzekļu Apdrošinātāju Biroja (LTAB) mājaslapā esošo rīku - Pārbaudi OCTA, varat doties uz Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājas lapu - e-csdd.lv vai lejuplādēt CSDD mobilo aplikāciju. Derīguma termiņu ir iespējams uzzināt arī pie apdošinātāja, kur OCTA polise tika iegādāta.

Kādas risku kategorijas KASKO apdrošina?

KASKO apdrošināšana sniedz aizsardzību pret dažādiem riskiem un zaudējumiem, kas var rasties šādos apstākļos:

●       Ceļu satiksmes negadījumi, kas ietver transportlīdzekļa bojājumus un zaudējumus, kas radušies sakarā ar sadursmēm vai citiem negadījumiem uz ceļa, pat tad, ja ceļu satiksmes negadījumā ir vainojams pats vadītājs. Polise sedz arī negadījumus, kuros  notikusi sadursme ar dzīvnieku.

●       Dabas stihijas, piemēram, krusa, zibens, vētra vai citi dabas katastrofu radītie bojājumi.

●       Vandālisms un trešo personu pretlikumīgas darbības rezultātā nodarītie bojājumi.

●       Zādzība vai laupīšana, kas var ietvert gan paša transportlīdzekļa, gan tā detaļu zādzības.

●       Stikla plīsumi un citi nelieli bojājumi, kas var rasties sakarā ar nelaimes gadījumiem vai citiem apstākļiem.

Kas ir KASKO pašrisks?

KASKO pašrisks ir summa, kuru apdrošināšanas ņēmējs ir gatavs segt no saviem līdzekļiem. Tas nozīmē, ka, ja notiek kāds negadījums, apdrošināšanas ņēmējam būs jāsedz noteikta daļa no zaudējuma summas pašam. KASKO pašrisks tiek noteikts polises nosacījumos un var atšķirties atkarībā no apdrošināšanas sabiedrības. Parasti, jo augstāks pašrisks, jo zemāka ir apdrošināšanas maksa. Tas ir veids, kā apdrošināšanas sabiedrības samazina risku un stimulē apdrošināšanas ņēmējus rūpīgāk rīkoties ar savu transportlīdzekli.

Reklāma

Kā nosaka KASKO apdrošināšanas cenu?

KASKO polises cenu ietekmē vairāki faktori, un katra apdrošināšanas kompānija ņem vērā dažādus aspektus, lai noteiktu polises cenu. Šie faktori ietver:

1.     Transportlīdzekļa vecums un vērtība: Jaunākiem un dārgākiem transportlīdzekļiem var būt augstāka apdrošināšanas maksa, jo tiem ir augstāks zaudējumu risks.

2.     Marka un modelis: Dažādi automobiļu modeļi var būt pakļauti dažādiem riskiem.

3.     Autovadītāja vecums un stāžs: Jaunākiem vai mazāk pieredzējušiem vadītājiem būs augstākas apdrošināšanas izmaksas, jo pastāv lielāks negadījumu risks.

4.     Transportlīdzekļa īpašnieka statuss: Fiziskām un juridiskām personām var būt atšķirīgas apdrošināšanas cenas.

5.     Apdrošināšanas vēsture: Iepriekšējie apdrošināšanas gadījumi vai kavēti maksājumi ietekmē apdrošināšanas cenu.

6.     Izvēlētais apdrošināšanas segums: Plašāks apdrošināšanas segums nozīmē augstāku cenu.

7.     Polises darbības teritorija: Jo plašāka izvēlētā polises darbības teritorija, jo augstāka polises cena.

KASKO kalkulators ir noderīgs palīgs, lai noskaidrotu samaksu pirms jums tiek piedāvātas cenas no dažādiem apdrošinātājiem. Vienkārši ievadiet automašīnas un savus personīgos datus: reģistrācijas apliecības numuru, transportlīdzekļa vērtību, jaunākā vadītāja vecumu un stāžu. Pēc informācijas ievadīšanas nospiediet pogu "Aprēķināt KASKO cenu", un pēc tam ievadiet savus datus un apstipriniet pasūtījumu. Speciālists sazināsies ar jums, lai piedāvātu vislabāko KASKO apdrošināšanas risinājumu. KASKO kalkulators ir ātrs un efektīvs veids, kas palīdz atrast visizdevīgāko polisi, ietaupot laiku.

Vai ir kādi ierobežojumi KASKO polises iegādei?

Ierobežojumi un nosacījumi var atšķirties atkarībā no konkrētās apdrošināšanas kompānijas noteikumiem, bet daži no visbiežāk sastopamajiem ierobežojumiem ir:

●       Transportlīdzekļa vecums: Dažas apdrošināšanas kompānijas var ierobežot transportlīdzekļu vecumu, pieļaujot KASKO polises iegādi tikai transportlīdzekļiem, kuru vecums ir līdz noteiktai robežai (piemēram, 10 gadi).

●       Transportlīdzekļa stāvoklis: Netiek apdrošināti transportlīdzekļi bez tehniskās apskates. Svarīgi arī, lai tranportlīdzeklis būtu aprīkots ar drošības sistēmām.

●       Autovadītāja vecums un pieredze: Ja apdrošināšanas ņēmējs ir jaunāks vai mazāk pieredzējis vadītājs, apdrošināšanas kompānija var pieprasīt augstāku apdrošināšanas maksu.

●       Transportlīdzekļa novietošana: Dažām KASKO polisēm var būt ierobežojumi attiecībā uz teritorijām, kurās tiek novietots transportlīdzeklis, jo tās uzskatāmas par augsta riska zonām.

Šie ir tikai daži piemēri, tāpēc ir svarīgi rūpīgi izpētīt polises nosacījumus un prasības, pirms veicat lēmumu par KASKO polises iegādi.

Kopumā KASKO apdrošināšana ir būtisks solis, lai nodrošinātu savu transportlīdzekli pret dažādiem riskiem un negadījumu sekām. Tā jūs ne tikai nodrošināt finansiālu aizsardzību pret auto bojājumiem un zaudējumiem, bet arī savu sirdsmieru, atrodoties satiksmē. Svarīgi ir rūpīgi izvērtēt savas vajadzības un apsvērt dažādas piedāvājumu iespējas, lai atrastu vispiemērotāko KASKO polisi savam transportlīdzeklim. Izmantojot KASKO kalkulatoru, šis process kļūst par vieglu un ērtu uzdevumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu. 

Reklāma
Reklāma
PAR SVARĪGO
Reklāma