Šogad 3. maijā tiek atzīmēts preses un vārda brīvībai būtisks notikums – Pasaules preses brīvības dienu*. Ar īpašu akciju šo dienu atzīmē tirdzniecības tīkls "Narvesen".

Preses brīvība ir viena no Eiropas Savienības (ES) pamatvērtībām, un šogad Eiropas Parlamenta deputāti ir apstiprinājuši jaunu tiesību aktu, kas vēl vairāk to nostiprinās, aizsargājot ES žurnālistus un medijus no politiskas vai ekonomiskas iejaukšanās. Saskaņā ar to dalībvalstīm būs jāaizsargā mediju neatkarība, turklāt būs aizliegta visu veidu iejaukšanās redakcionālos lēmumos. Tas ir ļoti nozīmīgi šajā izaicinošajā laikā, kad neatkarīga un objektīva informācija plašsaziņas līdzekļos ir ne tikai nepieciešama, bet arī var būt izšķiroši svarīga.

Dace Dovidena.

"Arī mēs, Narvesen, vēlamies atgādināt Latvijas sabiedrībai par brīvas preses būtisko lomu demokrātijas stiprināšanā, tāpēc, katru gadu, mudināsim mūsu klientus arī šajā dienā iegādāties drukātās preses izdevumu," informē Dace Dovidena, SIA Reitan Convenience Latvia valdes priekšsēdētāja

"3. maijā uz vienu dienu piešķirsim 50% atlaidi visiem preses izdevumiem visos Narvesen, izņemot Arēna Rīga un VAS Starptautiskā Lidosta Rīga. Tāpat no 30. aprīļa līdz 8. maijam mazāko lasītāju priekam piedāvāsim iegādāties divu bērnu žurnālu komplektu ar klāt pievienotām rotaļlietām par viena žurnāla cenu. Kaut arī šāds solis var ietekmēt peļņu, uzskatām, ka ir ārkārtīgi svarīgi paust atbalstu neatkarīgai presei un veicināt kopējo preses pārdošanas apjomu. Atzīmēsim Pasaules preses brīvības dienu un stiprināsim mūsu pamatvērtības kopā!"

* Pasaules preses brīvības diena tiek atzīmēta pēc UNESCO iniciatīvas kopš 1994. gada, atgādinot, ka preses brīvība joprojām ir apdraudēta – daudzās valstīs žurnālisti strādā ļoti sarežģītos apstākļos, kur par brīvas domas paušanu var samaksāt ar dzīvību.

 

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.