Pasaules čempionāts hokejā (PČH) no 10. līdz 26. maijam ierībinās tribīnes Čehijas pilsētās – Prāgā un Ostravā –, savukārt ekskluzīvas spēļu tiešraides, spraigāko momentu atspoguļojumus, kā arī čempionāta analīzi Latvijas Televīzija (LTV) nodrošinās kanālā LTV7 un sabiedrisko mediju portālā "LSM".

LTV Sporta redakcijas vadītājs Andris Ušackis: "Pasaules čempionāts hokejā ir laiks, kad droši var teikt, ka Latvija skatās hokeju. Viss svarīgākais būs pieejams LTV7 tiešraidēs un apskatos – bez maksas, bez reklāmas pauzēm, ar analīzi un maksimālu klātbūtnes sajūtu. Pirmo reizi visas 64 spēles tiešraidē būs pieejamas vienuviet – sabiedrisko mediju portālā "LSM". Esam uz to mērķtiecīgi gājuši, un ir gandarījums, ka varam to piedāvāt visai Latvijai."

Latvijas Televīzijas kanālā LTV7 būs vērojamas 19 spēļu tiešraides, savukārt kanālā "LSM.lv" – 64 spēļu tiešraides. Čempionāta laikā pirms, pēc Latvijas izlases spēlēm un to laikā skatītājus spraigās diskusijās un analīzē vedīs LTV7 Hokeja studijas komanda. To vadīs LTV sporta žurnālists Rei­nis Ošenieks, savukārt hokeja ekspertu godā būs Edgars Masaļ­skis un Artis Ābols.

Intervijas, aizkulises, video arhīvs, spēļu kalendārs, turnīra tabulas, apskati un cits oriģinālsaturs – sabiedrisko mediju portāla "LSM" sadaļā "Hokeja čempionāts 2024".

Latvija nemainīgi spēlē PČH elites grupā kopš 1997. gada. Šogad A apakšgrupas spēles notiks  Prāgā – tajās tiksies Kanādas, Somijas, Šveices, Čehijas, Dānijas, Norvēģijas, Austrijas un Lielbritānijas komandas, savukārt B apakšgrupas spēles, kur nokļuvusi arī Latvijas izlase, notiks Ostravā – tur startēs  ASV, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas, Latvijas, Francijas, Kazahstānas un Polijas komandas.  

Šī gada spēļu kalendārā Latvijas valstsvienībai ir neierasts sākums – pirmā spēle būs 11. maijā pret Polijas valstsvienību, kas elites grupā atgriežas pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma. Tas prasa īpašu atbildību – kā uzsver treneri, lai tiktu ceturtdaļfinālā, pirmajās spēlēs Latvijas komandai noteikti jāizcīna uzvaras punkti.

Grupu turnīrā Latvijas izlases spēles pārraidīs lielākoties plkst. 17.20 (pēc Latvijas laika). Būs tikai divi izņēmumi – dienas spēle pret Zviedriju plkst. 13.20 un vakara spēle pret Slovākiju plkst. 21.20.

Spēles komentēs profesionāli hokeja pārzinātāji – bijušie hokejisti Artis Ābols, Edgars Masaļskis, Jēkabs Rēdlihs, Herberts Vasiļjevs, kā arī sporta žurnālisti Lotārs Zariņš, Jānis Stepītis, Andris Auziņš un citi. Spēļu momentus fiksēs, unikālus video materiālus un reportāžas no Čehijas veidos žurnālisti Dāvids Ernštreits un Lotārs Zariņš.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.