Sestdien svinam valsts svētkus – pirms 34 gadiem, 1990. gada 4. maijā, Latvijas PSR Augstākā Padome pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu", ar kuru atjaunoja 1922. gadā pieņemto Satversmi.

Sestdien Latvijā notiks vairāki svinīgi pasākumi. Saeima sanāks uz svinīgo sēdi, kurā uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa. Sēdē tradicionāli aicināts piedalīties Valsts prezidents, bijušie Valsts prezidenti, bijušie Saeimas priekšsēdētāji, Ministru kabineta locekļi, Augstākās Padomes deputāti, kuri balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu, ārvalstu diplomātiskais korpuss un starptautisko organizāciju pārstāvniecību vadītāji Latvijā. Tāpat Saeimas deputāti piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa. Rīgas pilī 4. maijā notiks augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – pasniegšanas ceremonija. 

Valsts prezidenta kanceleja informē, ka Rīgas pilī notiks arī koncerts, ar ko tiks godināti cilvēki par viņu darbu Latvijai. 

Šoreiz uz Rīgas pili tiek aicināti medicīnas darbinieki no Kuldīgas slimnīcas, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības, Jēkabpils reģionālās slimnīcas un stacionāra "Biķernieki" Paliatīvās aprūpes nodaļas. Koncertā ielūgti arī valsts augstāko apbalvojumu saņēmēji, 4. maija deklarācijas kluba biedri un Latvijas kultūras personības, kuras šogad atzīmēja nozīmīgas dzīves jubilejas un ar kurām Rīgā un reģionālajās vizītēs ir ticies Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Svinot valsts svētkus, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgus kultūras pasākumus – būs gan īpašas muzikālās programmas, koncerti un radošās darbnīcas, filmu maratoni, akcija "Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai" un citi pasākumi pilsētas centrā un apkaimēs.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.