Taivānas kalnu apvidū kādā alā starptautiska arheologu grupa atradusi aptuveni 6000 gadu vecu galvaskausu un gūžas kaulu, uzskatot, ka tie varēja piederēt kādam iepriekš tikai leģendās pieminētas cilts pārstāvim.

Proti, Taivānā ļoti izplatīta ir leģenda par neliela auguma tumšādainiem ļaudīm, kuri senos laikos mituši salas kalnainajā daļā, taču reāli nebija sarūpēti nekādi pierādījumi šīs cilts eksistēšanai. 

Tagad, rūpīgi izanalizējot atrastā galvaskausa DNS, pētnieki noskaidrojuši, ka tā ir ļoti tuva aptuveni tā paša laika afrikāņu genoma paraugiem. Savukārt kaulu izpēte apliecinājusi, ka to īpašniekiem bijis neliels augums. Zināms arī tas, ka kopā ar galvaskausu atrastie kauli piederējuši vienam un tam pašam cilvēkam, un pētnieki uzskata, ka tā bijusi jauna sieviete, kuras augums nav pārsniedzis 1,3 metrus.

Tādējādi arheologi esot pārliecināti, ka šis atradums beidzot apstiprina senās leģendas par to, ka senatnē Taivānā mituši šādi cilvēki, taču pagaidām pilnībā nenoskaidrots paliek tas, kas ar viņiem savulaik noticis. Katrā ziņā esot acīmredzami, ka viņi izzuduši vēl pirms tā, kad salā sākušas ierasties citas austronēziešu cilvēku grupas.