Ja ekoshēmas atbalstam pieteiktos zālājus (laukus) izpostījuši medījamie dzīvnieki, situācija fiksējama fotogrāfijās ar piesaistītām uzņemšanas vietas koordinātām, un tās kopā ar situācijas aprakstu iesniedzamas LAD, informē Zemkopības ministrijā.

Pēc LAD informēšanas dzīvnieku izpostīto zālāju drīkst tikai nolīdzināt un pārsēt. Šādā gadījumā lauksaimnieks varēs saņemt 6. ekoshēmas atbalstu. 

Mežacūku rakumu gadījumā platību ir atļauts nolīdzināt, neuzirdinot augsnes virskārtu. 

Lauksaimniekam ir arī iespēja vērsties attiecīgās pašvaldības izveidotajā Medību koordinācijas komisijā, lai noteiktu medījamo dzīvnieku nodarīto postījumu apjomu un pakāpi, kā arī apzinātu materiālo zaudējumu apmēru. 


Ja lauksaimniecības dzīvnieki (vilku uzbrukumu, klejojošu suņu u.tml. iemeslu dēļ) gājuši bojā ganību periodā (no 15. maija līdz 15. septembrim) vai saistītā ienākumu atbalsta turēšanas periodā (aitām no 1. marta līdz 31. maijam; kazām no 15. maija līdz 15. augustam), nepieciešams par to informēt ne tikai Lauksaimniecības datu centru, bet arī LAD. 

Informējot dienestu, ir jāapraksta situācija, jānorāda datums, lauksaimniecības dzīvnieku skaits un reģistrācijas numuri (ja cietuši lauksaimniecības dzīvnieki, kam noteikta individuāla apzīmēšana). 


To var izdarīt vai nu EPS izvēlnē "Pārkāpums/ ārkārtas apstākļi", vai autorizējoties LAD mobilajā lietotnē un izmantojot izvēlni "Pārkāpums/ ārkārtas apstākļi". 

Informāciju nevar iesniegt mobilās lietotnes neautorizētajā versijā. Saņemto informāciju LAD ņems vērā, izvērtējot atbalsta pieteikumus.


Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.